stylowe i nowoczesne umywalki miedziane
Dom i Rodzina

Miedź w kuchni i łazience

Miedź to materiał, który od pewnego już czasu coraz śmielej wkracza do naszych domowych wnętrz, a w szczególności do pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienka. Zlewy, wanny i umywalki miedziane, a także korki i baterie wytwarzane z tego materiału są nie tylko eleganckie, ale też i bardzo praktyczne oraz wyjątkowo solidne i trwałe. Warto więc na chwilę przyjrzeć się im nieco bliżej.

Powody przemawiające za wyposażeniem z miedzi

Miedź jest niewątpliwie materiałem, który zasługuje na szczególną uwagę. Od lat doskonale znane są jej właściwości antybakteryjne, co może być niezaprzeczalnym atutem produktów takich jak wanny miedziane, jeśli w domu są na przykład małe dzieci.

Kolejną ważną rzeczą, o której warto powiedzieć, to odporność miedzi i jej niesamowite zdolności regeneracyjne. Aktywność chemiczna miedzi prowadzi bowiem do tego, że czasem pokrywa się ona patyną. Jeśli więc ktoś zauważy, że jego baterie miedziane mają zarysowania, to może być pewien, że za jakiś czas będą one zupełnie niewidoczna. I dlatego właśnie baterie miedziane, ale też umywalki miedziane (patrz tutaj: https://www.miedzianydom.pl/umywalki-miedziane,c32.html) wykonane z tego „magicznego” materiału zyskują coraz szersze grono zwolenników.

Aranżacje wnętrz oparte na miedzianych produktach

Mówiąc o wannach, zlewach, umywalkach, okapach czy miedzianych bateriach, nie sposób nie wspomnieć również, że doskonale komponują się one zarówno z aranżacjami tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi. Co sprawia, że dopasują się niemal do każdych wnętrz. Co więcej miedziane elementy fantastycznie wyglądają w towarzystwie szklanych, kamiennych, czy drewnianych blatów.

Jeśli zainteresują nas zlewy miedziane, to warto wziąć pod uwagę, by ich dopełnieniem były nie tylko baterie z tego materiału, ale równocześnie wybierzmy korki miedziane. Niby takie niewielkie elementy, ale potrafią dopełnić efekt, stając się przysłowiową wisienką na torcie.