Budownictwo

Trzy warstwy izolacji niwelują straty ciepła

Dobra izolacja termiczna jest bardzo ważna, to dzięki temu w sezonie grzewczym możemy zminimalizować koszty ogrzewania jednocześnie nie tracąc przy tym ciepła właściwego w pomieszczeniu. Dotyczy to zarówno mieszkań jak i większych obiektów przemysłowych, dlatego jeżeli podejrzewamy nieszczelne okna warto zainteresować się tematem i sprawdzić najnowsze rozwiązania pozwalające nam na wyeliminowanie nawet najmniejszych strat ciepła. Sam koszt przeprowadzenia takiego działania nie będzie dużo większy niż
standardowe wykonanie, pozwoli nam natomiast zaoszczędzić na ogrzewaniu wraz z upływem kolejnych sezonów grzewczych.

Dobry sposób na oszczędność

Choć z początku cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ciepły montaż może wydawać się większa od standardowego rozwiązania to jednak jest ona świetnym wyborem na długie lata. Składa się z trzech odmiennych warstw uszczelniających okna które dobrze je uszczelniają nie pozostawiając żadnych szczelin. Wówczas możemy być pewni że nie odnotujemy żadnych strat ciepła w pomieszczeniu bądź budynku co automatycznie przełoży się na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Sposób ten został wdrożony w praktyce kilka dobrych lat temu, jednak właśnie teraz przeżywa wzrost największej popularności, specjaliści zajmujący się tego typu sprawami zdecydowanie polecają to rozwiązanie gwarantując nam duże oszczędności szczególnie w sezonach grzewczych. Tak więc jeżeli narzekamy że straty ciepła są zbyt wysokie i przyczyną są tego źle uszczelnione szczeliny mamy do zastosowania najnowszy sposób.

Dlaczego jest tak skuteczny?

O jego skuteczności można wiele powiedzieć, mówiąc w skrócie składa się on z trzech warstw odpowiednio dopasowanych do warunków w jakich będą się na co dzień znajdować. Warto zacząć od środkowej warstwy będącej termoizolatorem utrzymującym ciepło. Pianka poliuretanowa jest bardzo specyficzna, jeżeli dostanie się do niej wilgoć to natychmiast straci swoje właściwości. Dlatego aby utrzymać ją w dobrej formie zostały zastosowane dwie poboczne warstwy, jedną z nich stanowi warstwa zewnętrzna wyposażona w specjalną taśmę paroprzepuszczalną. Znakomicie zabezpiecza piankę od zewnątrz przez wiele długich lat. Z kolei w mieszkaniu bądź obiekcie produkcyjnym pianka może zostać narażona na wilgoć od wewnątrz, dlatego też w warstwie wewnętrznej została zastosowana taśma paroszczelna. To wszystko składa się w całość i tworzy naprawdę dobrej jakości uszczelnienie okien. Decydując się na taki a nie inny montaż będziemy wręcz od razu obserwować jak nasze koszty ogrzewania spadają, a to wszystko dlatego że straty ciepła zostaną wyeliminowane.