ujęcie z planu zdjęciowego do spotu reklamowego
Reklama

Jak wygląda produkcja spotów reklamowych?

Słowem wstępu należy podkreślić, iż produkcja spotu reklamowego jest procesem wieloetapowym i dosyć złożonym. Zazwyczaj bowiem nawet krótkie filmy promocyjne prezentowane w telewizji czy internecie wymagają wielotygodniowych przygotowań. Spoty reklamowe realizowane są przez liczny sztab osób, z których każda odpowiedzialna jest za konkretne czynności wykonywane na kolejnym etapie.

Produkcja filmów reklamowych rozpoczyna się od… pomysłu. Jest ona odpowiedzią działu kreatywnego na oczekiwania przedstawione przez klienta. Określa on między innymi cel i przedmiot reklamy oraz grupę docelową. Pomysł doprecyzowywany jest w postaci scenariusza, który stanowi szczegółowy opis każdego filmu reklamowego. Uzupełnieniem scenariusza jest ilustrowana wersja reklamy. Zawiera ona dodatkowe informacje, takie jak na przykład dotyczące dźwięku, ruchu kamery czy światła.

Bardzo często też, przedprodukcja filmu reklamowego obejmuje również tworzenie animowanej makiety, która przedstawiania jest klientowi do akceptacji. Zdjęcia wykorzystywane podczas filmu reklamowego mogą być kręcone w studio reklamowym jak i poza nim – także w plenerze. Nakręcone ujęcia poddawane są obróbce, która polega na ustawianiu ich w odpowiedniej kolejności, dodawaniu koniecznej muzyki, dialogów, poprawie jakości obrazu.

W związku z rozwojem technologii etap postprodukcji realizowany jest cyfrowo za pomocą specjalistycznych programów. Pracować nad nim potrafi równocześnie wielu specjalistów z branży filmowej.

Tak w wielkim skrócie wygląda właśnie działalność producentów filmowych, którzy dla swoich klientów realizują najlepsze i najbardziej wymyślne filmy reklamowe. Takie właśnie spoty reklamowe w Krakowie produkuje GrandFox.pl – firma ciesząca się świetnymi opiniami, zatrudniająca doskonałych fachowców i co ważne, firma mająca odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, by tworzyć perfekcyjne filmy promocyjne na zamówienie.